Logotyp av Mäklarhuset Norrköping
Logotyp av Mäklarhuset Norrköping

Pinnmogatan 31

Vilbergen, Norrköpings kommun

Visa på karta

1 890 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3.5 rum
    Boarea
    86,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 241 kr/mån
    Driftkostnad
    4 416 kr/år

Byggår
1973
Förening
Riksbyggen BRF Opalen
Energiklass
E
Pris/m²
21 850 kr/m²
Balkong
På andra våningen finner ni denna fina gavellägenhet om 3,5 rum och kök. Här välkomnas man av en öppen och härlig lägenhet med genomgående renoverade ytskikt. Kök med ljusa snickerier blandat med kakel och bänkskiva i gråa toner vilket ger ett harmoniskt intryck. Stort vardagsrum med fint ljusinsläpp från tre väderstreck. Duschrum med kakel och klinkers som är renoverat i samband med stambytet. 2,5 sovrum med goda förvaringsmöjligheter. Här är det bara att flytta in. Här på Pinnmogatan bor du med närhet till Vrinnevi-skogen med härliga promenadstråk i dess skog och natur. I närheten finns också bra kommunikationer och Vilbergen centrum med dess utbud av affärer, vårdcentral och apotek. Du bor dessutom i en välskött Riksbyggen-förening med nyligen renoverat gym, bastu och samlingslokal. I avgiften ingår värme, vatten, fast avgift el, bredband 100 mbit, kabel-tv och bostadsrättstillägget. Här kan man med enkelhet trivas, Välkommen att anmäla ert intresse!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Opalen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling