Logotyp av LF Fastighetsförmedling Åre
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Åre

Fjällbyvägen 20 N, lgh 4

Åre By, Åre kommun

Visa på karta

5 700 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3.5 rum
    Boarea
    64 m²
    Våning
    2,5 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 986 kr/mån
    Driftkostnad
    6 840 kr/år

Byggår
2026
Förening
BRF Åre Fjällby Östra
Pris/m²
89 063 kr/m²
Nyproduktion
Vi är stolta att kunna presentera sex nyproducerade lägenheter i Åre Fjällby. Mycket väldisponerad etagelägenhet med ypperligt skidåkarläge och med direkt närhet till VM 8:an och gångavstånd till allt Åre, Skandinaviens största skidort, kan erbjuda i form av restauranger, affärer och nöjen. För denna lägenhet ligger med en våning ovanpå övriga, vilket ger ett högt och fritt läge med extra fin utsikt! Entréplan med hall och badrum samt rymligt allrum med kök och utgång till balkong i söder. Övre plan består av två sovrum och stort förråd. I anslutning till entrén finns skidförråd. Möjlighet till goda intäkter via avtal med Skistar. Lägenheten kan möbleras enligt separat överenskommelse med Permia. Länk till hela projektet via blå ruta längst upp till vänster på denna sida.
Läs mer om bostaden

Upptäck projektet

Räkna på ditt nya boende

BRF Åre Fjällby Östra

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling