Logotyp av Fastighetsbyrån Örebro
Logotyp av Fastighetsbyrån Örebro

Poesigatan 22

Vivalla, Örebro kommun

Visa på karta

490 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    65 m²
    Våning
    9 av 13, hiss finns
    Avgift
    6 434 kr/mån
    Driftkostnad
    3 600 kr/år

Byggår
1990
Förening
HSB BRF Punkten 2 i Örebro
Energiklass
F
Pris/m²
7 538 kr/m²
Plus
Balkong
Hiss
Välkommen till denna moderna tvåa belägen högt upp på våning 9 av 13. Lägenheter erbjuder en öppen planlösning och bjuder på en vacker utsikt över Örebro. Med sitt höga läge kan du njuta av en panoramavy som tar andan ur dig. Bostaden har en boyta på 65 kvadratmeter och är perfekt för dig som uppskattar ljus och rymd. Närområdet omkring erbjuder på grönska och promenadstråk samt även närhet till mataffär och goda kommunikationer in till stan.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Punkten 2 i Örebro

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling