Logotyp av New Estate
Logotyp av New Estate

Erik Dahlbergsvägen 22B

Vingåker, Vingåkers kommun

Visa på karta

335 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    51 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    4 281 kr/mån
    Driftkostnad
    6 076 kr/år

Byggår
1944
Förening
HSB BRF Domarringen i Vingåker
Energiklass
F
Pris/m²
6 569 kr/m²
Plus
Balkong
På Erik Dahlbergsvägen 22B välkomnas vi in i denna tvåa som är belägen på våning två. Bostaden är om 51 kvm och kostar er 4281 kr i månaden och då ingår värme, vatten, fiber-TV samt bostadsrättstillägget. Med fönster i två motsatta väderstreck får här ett härligt dagsljus och den rymliga och härliga balkongen ger er extra utrymme. Lägenheten har under senaste året genomgått en renovering. Idag vilar det genomgående laminatgolv i lägenheten. Kök och hall har samma laminatgolv medans vardagsrum och sovrum har samma golv. I sovrummet finns idag ovanpå laminatgolvet en heltäckningsmatta. Köket har öppnats upp och blivit ett rymligt kök där det finns stora möjligheter till ytterligare förädling. Här bor ni i lugna kvarter med närhet till centrum med alla dess bekvämligheter samt tågstation med bra pendlingsmöjligheter. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Domarringen i Vingåker

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling