Logotyp av Fastighetsbyrån Karlstad
Logotyp av Fastighetsbyrån Karlstad

Sydvärnsgatan 1 B

Våxnäs, Karlstads kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    58 m²
    Våning
    5 av 6, hiss finns
    Avgift
    4 631 kr/mån
    Driftkostnad
    2 467 kr/år

Byggår
1960
Förening
HSB BRF Bjälken i Karlstad
Energiklass
D
Pris/m²
13 707 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Högt upp! Välkommen till Våxnäs och den här fina tvåan på hela 58 kvadratmeter med fönster i två olika väderstreck! Vi tror att du kommer att uppskatta det höga läget där du får njuta av utsikten, ljuset och den extra rymden som höjden erbjuder. Här bor vi i en byggnad från 1960, ett charmigt och stabilt bygge med sina egna karaktärsdrag. Lägenheten är en del av HSB Brf Bjälken i Karlstad. Här kan du bo tryggt och bekvämt med hiss som tar dig ända upp till ditt nya hem, perfekt när du vill slippa trappor med tunga matkassar. Det rymliga vardagsrummet och det inbjudande sovrummet ger dig friheten att möblera och anpassa ditt hem efter din egen personliga stil. Och med utgångspriset på 795 000 är denna bostadsrätt inte bara en plats att bo på, utan också en möjlighet för framtiden. Våxnäs är ett område som erbjuder det mesta du behöver för vardagen. Här finns närhet till både natur och stad med bra kommunikationer som gör det enkelt att ta sig in till centrala Karlstad. Du hittar också skolor, förskolor och ett utbud av affärer och service. Området bjuder på grönområden för sköna promenader och aktiviteter utomhus.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Bjälken i Karlstad

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling