Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Vaxholm
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Vaxholm

Kronängsvägen 29

Vaxholm, Vaxholms kommun

Visa på karta

2 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    60,2 m²
    Våning
    -1 av 3, hiss finns
    Avgift
    3 845 kr/mån
    Driftkostnad
    15 000 kr/år

Byggår
1986
Förening
BRF Ruskpricken
Energiklass
D
Pris/m²
38 123 kr/m²
Plus
Uteplats
Hiss
Välkommen till Kronängsvägen 29. Här väntar ett hem som bjuder in till ett lugnt och njutbart vardagsliv. Denna trivsamma 2-rumslägenhet om 60 kvm ligger på entréplan i ett suterränghus från 1986 och erbjuder något som verkligen förhöjer boendet – två uteplatser som låter årstiderna bli en naturlig del av hemmet. Vardagsrummet är ljust och lättmöblerat. Köket går i tidlösa toner med vita släta luckor och har direkt access till uteplatsen i västerläge, där morgonkaffet smakar lite bättre och sommarkvällarna gärna blir långa. Här finns plats för både loungemöbler och grönska, en självklar plats att varva ner efter dagen. Badrummet är helkaklat med klinkergolv och ger en fräsch, ombonad känsla. Planlösningen är genomtänkt och skapar ett hem som känns öppet och ljust, lätt att trivas i från första stund. För den som älskar naturen finns natursköna områden på vackra Bogesundslandet att utforska med svamp- och bärskog, stall och motionsspår, samtidigt som den centrala belägenheten gör det enkelt att ta del av allt Vaxholm har att erbjuda. Med ICA-butik, skolor och ångbåtsbryggan bara ett stenkast bort, får du allt du behöver inom räckhåll. Effektiva kommunikationer gör pendling till Stockholms innerstad smidig och enkel. Varmt välkomna att höra av er vid intresse! Fastighetsmäklare Lee Jernberg 070-541 79 67
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Ruskpricken

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling