Logotyp av Svenska Mäklarhuset Malmö
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Malmö

Botildenborgsvägen 13B

Västra Kattarp, Malmö kommun

Visa på karta

1 070 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    59 m²
    Våning
    1,5 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    4 461 kr/mån
    Driftkostnad
    5 kr/år

Byggår
1955
Förening
Riksbyggens BRF Malmöhus nr 7
Energiklass
F
Pris/m²
18 136 kr/m²
Max
Balkong
Nu har du chansen att förvärva denna välplanerade och ljusa gaveltvåa om 59 kvm, med fönster i två väderstreck och en härlig inglasad balkong. Bostaden välkomnar dig med en rymlig hall med gott om förvaring i en stor garderob. Det moderna köket erbjuder generöst med förvaringsmöjligheter och arbetsytor, perfekt för den som gillar att laga mat. Vidare finner du ett luftigt och rofyllt sovrum, ett helkaklat badrum i generös storlek, samt ett rymligt vardagsrum med plats för både matbord och soffgrupp. Härifrån når du den inglasade balkongen, en perfekt plats att njuta av morgonkaffet. Bostaden är belägen i ett lugnt och trivsamt område i en stabil förening. Här bor du med utmärkta kommunikationer, där både bussar och tåg tar dig smidigt runt Malmö och vidare i Skåne. Närheten till motorvägen gör det enkelt att pendla. Inom bekvämt avstånd finns mataffärer, restauranger, barer, skolor och grönområden, samt charmiga butiker på Persborgs torg och Kattarps torg. Ett hem som kombinerar bekvämlighet, funktionalitet och ett perfekt läge – varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarföretag

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggens BRF Malmöhus nr 7

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling