Logotyp av Fastighetsbyrån Enköping
Logotyp av Fastighetsbyrån Enköping

Västerleden 44

Västerleden, Enköpings kommun

Visa på karta

750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    65 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 504 kr/mån
    Driftkostnad
    7 016 kr/år

Byggår
1971
Förening
HSB BRF 120 Vråken i Enköping
Energiklass
D
Pris/m²
11 538 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till Västerleden 44! Här bor du i en ljus lägenheten högst upp i huset med balkong. Lägenhetens 65 kvm erbjuder en praktisk planlösning som fördelar sig på en rymlig hall som binder samman köket med vardagsrummet. Det funktionella köket rymmer plats för matbord, medan det ljusa och luftiga vardagsrummet enkelt kan skärmas av för dig om önskar ett extra sovrum eller plats för hemmakontoret. Vidare finns ett badrum och ett sovrum med egen klädkammare samt utgång till lägenhetens balkong. Här finns en fin möjlighet att sätta din egen prägel och skapa ditt framtida drömhem – oavsett om du önskar fräscha upp ytskikten eller göra större förändringar. Lägenheten är genomgående ljus tack vare fönster i två väderstreck och väntar nu på sin nästa ägare. Till bostaden hör ett förråd i samma våningsplan. Varmt välkommen att anmäla ditt intresse till ansvarig mäklare för mer information och visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF 120 Vråken i Enköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling