Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Västerås
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Västerås

Skjutbanegatan 15a

Västerås, Västerås kommun

Visa på karta

1 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    56,6 m²
    Våning
    0, hiss finns ej
    Avgift
    3 022 kr/mån
    Driftkostnad
    6 348 kr/år

Byggår
1960
Förening
BRF Västhaga nr 6
Energiklass
D
Pris/m²
19 346 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna välplanerade tvåa i markplan – perfekt för dig som söker ett bekvämt och trivsamt boende i ett lugnt område med närhet till allt du behöver. Bostaden erbjuder bland annat fräscha ytskikt och en genomtänkt planlösning med gott om förvaringsmöjligheter samt sociala ytor. Från vardagsrummet når du den stora inglasade balkongen som har ett rofyllt läge mot grönskande omgivningar. Här kan du njuta av morgonkaffet eller trevliga middagar med större sällskap, en perfekt förlängning av bostaden! föreningen är stabil och mycket välskött med ett flertal bekvämligheter för sina medlemmar, såsom tvättstuga i källaren, cykelrum, övernattningslägenhet och parkeringsmöjligheter. Här bor du i ett lugnt och populärt område med närhet till mataffär, restauranger och goda kommunikationer som tar dig smidigt till stadens alla hörn. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Västhaga nr 6

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling