Logotyp av MOHV Umeå
Logotyp av MOHV Umeå

Kvarnvägen 3D

Väst på stan, Umeå kommun

Visa på karta

2 275 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    49 m²
    Våning
    5 av 12, hiss finns
    Avgift
    3 928 kr/mån

Förening
BRF Västra Stranden 2
Energiklass
C
Pris/m²
46 429 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna moderna och ljusa lägenhet, byggd 2021, belägen i ett omtyckt och naturnära område. Här möts du av en välkomnande hall med klinkergolv som leder vidare till vardagsrummet och köket i öppen planlösning. De stora, djupa fönstren släpper in ett fantastiskt ljus och tillsammans med den generösa takhöjden skapas en luftig och rymlig känsla. Från köket nås den stora inglasade balkongen som stor del av året fungerar som ett extra rum. Badrummet är helkaklat och utrustat med kombinerad tvättmaskin och torktumlare samt elburen golvvärme för extra komfort. Sovrummet är luftigt och erbjuder en hel garderobsvägg som ger gott om förvaringsutrymme. Ett praktiskt förråd i källaren ingår. Här bor du med det bästa av två världar – naturnära vid älven men ändå med stadens puls inom räckhåll. Ett stenkast bort väntar grönområden, grillplatser och badmöjligheter längs den vackra älvspromenaden och vid Bölesholmarna. Centrum nås enkelt till fots, med ett brett utbud av restauranger, butiker och uteliv. Kommunikationerna är utmärkta med busslinje 1 som går var tionde minut till både universitetsområdet och stadskärnan, och flera matbutiker finns i närheten. Välkomna att boka din visning via vår hemsida.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Västra Stranden 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling