Logotyp av Boporten
Logotyp av Boporten

Kvarnvägen 3A

Väst på stan, Umeå kommun

Visa på karta

2 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    49 m²
    Våning
    3 av 11, hiss finns
    Avgift
    3 366 kr/mån

Byggår
2016
Förening
BRF Västra Stranden 1
Energiklass
B
Pris/m²
44 796 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Kvarnvägen 3A tillhör ett av de nyare inslagen i området och erbjuder ett boende där det moderna möter ett av stadens mest attraktiva lägen. Att få flytta in i en nyproducerad bostad med central adress och älven som granne är något alldeles extra. Interiört levererar bostaden på alla punkter. Här möts du av en öppen planlösning som tillsammans med stora fönsterpartier skapar ett fantastiskt ljusinsläpp och en härlig rymd. Fina tillval sätter tonen, inte minst det enstaviga parkettgolvet som löper genom bostaden och bidrar till en stilren och påkostad känsla. Köket är modernt och går i vitt med goda arbetsytor och gott om förvaring, perfekt för både vardag och umgänge. Härifrån når du den inglasade balkongen som snabbt blir en naturlig förlängning av bostaden. Med kvällssol och utsikt över Umeälven är det här en plats att verkligen trivas på. Även sovrummet bjuder på samma rogivande utsikt mot vattnet. Här finns plats för dubbelsäng och förvaring i en praktisk garderobsvägg med skjutdörrar. Bostaden är genomgående mycket välskött och ger ett intryck av att vara i nyskick, där varje detalj är omsorgsfullt omhändertagen. Här bor du i ett lugnt och omtyckt område med närhet till stadskärnan och dess utbud, samtidigt som älvens promenadstråk finns precis utanför dörren. Varmt välkommen på visning.
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Boporten

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Västra Stranden 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling