Logotyp av FANTASTIC FRANK
Logotyp av FANTASTIC FRANK

Tegnérgatan 57B, Penthouse

Vasastan Norrmalm, Stockholms kommun

Visa på karta

5 600 000 kr

4 600 000 kr+22 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    43 m²
    Våning
    6 av 6, hiss finns
    Avgift
    2 772 kr/mån

Byggår
1930
Förening
BRF Berget 10
Energiklass
D
Pris/m²
130 233 kr/m²
Balkong
Hiss
Unikt Penthouse med hörnläge och gemensam takterrass om ca 120 kvm i soligt läge. Milsvid utsikt över Stockholms takåsar i två väderstreck. Bostadens 43 kvm erbjuder bra planlösning med separat sovrum. Fastigheten är belägen på populära Tegnérgatan med närhet till city och Odenplan. Skötsam brf med solid ekonomi. Välkomna!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av FANTASTIC FRANK

Räkna på ditt nya boende

BRF Berget 10

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling