Logotyp av Mäklarhuset Halmstad
Logotyp av Mäklarhuset Halmstad

Kornhillsvägen 21C

Vallås, Halmstads kommun

Visa på karta

1 375 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    66 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 142 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Byggår
1973
Förening
Riksbyggen BRF Halmstadshus nr 6
Energiklass
E
Pris/m²
20 833 kr/m²
Välkomna till en en genomgående och ljus tvårummare som med inglasad balkong mot innergården ger en privat känsla. Här kan man bara flytta rakt in då ytskikt är mycket fräscha likt både kök och badrum. Vi gillar det goda skicket, rymliga rum samt läget på balkongen lite extra mycket! I Riksbyggens Halmstadshus nr 6 bor man i en välskött solid förening med bra ekonomi, där det i månadsavgiften ingår värme, kallvatten, elnätsavgift (ej förbrukning), TV (ca 40 kanaler), Internet (100/100 mbit), ip-telefoni samt bostadsrättstillägg. Föreningen erbjuder bekvämligheter som samlingslokal/festlokal, bastu. övernattningslägenhet, grillplats, lekplats, garage etc. Området är i princip helt bilfritt då all trafik leds runt bebyggelsen. Här finns gott om grönområden och promenadstråk samtidigt är det nära till affärer, vårdcentral och skolor. Kommunikationerna till centrum är utmärkta med bussar in till centrum flera gånger i timmen och väljer man cykeln så finns det cykelbana hela vägen. Välkomna att boka tid för visning! Med vänliga hälsningar Emil Mäklarhuset - 0703 57 19 24
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Halmstadshus nr 6

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling