Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

Sandstuguvägen 57

Uttran, Botkyrka kommun

Visa på karta

1 950 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    52,3 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    5 236 kr/mån

Byggår
2016
Förening
BRF Lillstugan 2
Energiklass
F
Pris/m²
37 285 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Kontakta mäklaren för privatvisning! Välkommen till denna trevliga tvåa två trappor upp i Brf Lillstugan 2 med genomgående hög standard samt väldisponerad planlösning. Lägenheten erbjuder en stor balkong med fri utsikt samt möjlighet till grillning. Bostaden har stora fönsterpartier i två väderstreck som gör den ljus, luftig och mycket trivsam. Vidare erbjuds ett öppet kök i vitt, rymligt helkaklat duschrum med tvättmaskin och torktumlare samt stort sovrum med plats för dubbelsäng och skrivbord. Genomgående mörklaserat parkettgolv och målade väggar. Bra förvaring i bostaden samt tillgång till ett förråd i källaren. Uttran är ett barnvänligt och omtyckt område som ständigt utvecklas. Här bor du i ett naturnära område högt upp utan genomfartstrafik med närhet till det mesta. Idag finns det skola, förskola, matbutik, restaurang, frisör samt ett gym på kort promenadavstånd från lägenheten. Med en kort bussresa når man Tumba C som erbjuder pendeltåg till Stockholm, flertalet restauranger, butiker och apotek.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Lillstugan 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling