Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Ulricehamn
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Ulricehamn

Hemrydsgatan 8B

Ulricehamn, Ulricehamns kommun

Visa på karta

1 100 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 384 kr/mån
    Driftkostnad
    4 404 kr/år

Byggår
1956
Förening
HSB BRF Hemryd i Ulricehamn
Energiklass
F
Pris/m²
20 000 kr/m²
Välkommen till denna stilrena och inflyttningsklara tvåa som totalrenoverats under 2025 – här möts du av moderna materialval, smart planlösning och ett hem att trivas i länge. Lägenheten är belägen en halvtrappa upp i en välskött fastighet i en äldre bostadsrättsförening som har låg belåning och trygg ekonomi. Redan i hallen märks den genomtänkta renoveringen – här finns gott om förvaring i en praktisk skjutdörrsgarderob. Köket är ljust och nytt från IKEA, bjuder på generösa arbetsbänkar och förvaring, nya vitvaror och en naturlig matplats med plats för fyra personer - perrfekt för både vardag och middagsbjudningar. Det helkaklade badrummet har marmorerade plattor som ger en exklusiv känsla och är utrustat med moderna detaljer. Vardagsrummet är ljust och lättmöblerat, med gott om plats för både soffa och matsalsbord. Sovrummet rymmer en dubbelsäng och erbjuder ytterligare förvaring i en rymlig skjutdörrsgarderob. Ett hem i toppskick – i en förening där ekonomi och långsiktighet går hand i hand. Här bor du tryggt och bekvämt med närhet till service, kommunikationer och grönområden. Välkommen att anmäla intresse så hörs vi! Anmäl ditt intresse och förbered dig genom att: - Åk förbi huset och bekanta dig med området - Låt oss hjälpa dig med att ordna lånelöfte via våra samarbetspartners - Har du ett ägt boende? Boka en kostnadsfri, muntlig värdering av din nuvarande bostad. Kontakta Josefine Härngren på 0321-53 07 74 eller [email protected]
Läs mer hos mäklaren

Visningstider