Logotyp av Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
Logotyp av Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen

Gunnestorpsvägen 113

Tuve, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    49,4 m²
    Våning
    4 av 5, hiss finns
    Avgift
    3 249 kr/mån
    Driftkostnad
    1 428 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Tuvebo Smedja
Energiklass
B
Pris/m²
46 457 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till Gunnestorpsvägen 113 och denna moderna tvåa belägen på våning 4 av 5! Bostaden, som är byggd 2021, erbjuder en stilren och genomtänkt planlösning med hög komfort och fina materialval. Här möts du av ett ljust och modernt kök med stilren inredning från Vedum. Det trivsamma sovrummet tillsammans med goda förvaringsmöjligheter bidrar till en praktisk och bekväm vardag. Det helkaklade badrummet är smakfullt utformat och utrustat med egen tvättmaskin. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar ett härligt ljusinsläpp och en social yta att umgås på. Från vardagsrummet når du bostadens rymliga balkong där du kan njuta av fina dagar och en trevlig utsikt över innergården. Föreningen erbjuder flera uppskattade gemensamhetsutrymmen, bland annat en en stor takterrass samt tvättstuga. På gården finns ett bokningsbart gårdshus för fest eller sammankomster och en gästlägenhet med pentry och badrum. Runt hörnet finns grönområden, motionsslingor och Hisingsparkens vackra natur. Tuve Torg ligger på kort promenadavstånd med butiker, restauranger, vårdcentral och konditori. För barnfamiljer finns flera skolor och förskolor i närheten, och buss 17 tar dig snabbt in till centrala Göteborg på under 20 minuter. Välkommen att boka in dig till visningen!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Tuvebo Smedja

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling