Logotyp av SkandiaMäklarna Trosa
Logotyp av SkandiaMäklarna Trosa

Skärlagsgatan 38D

Trosa - Skärlagsparken, Trosa kommun

Visa på karta

2 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    63 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 575 kr/mån
    Driftkostnad
    7 152 kr/år

Byggår
2011
Förening
BRF Skärlagsparken 1
Energiklass
E
Pris/m²
41 190 kr/m²
Premium
I trevliga BRF Skärlagsparken finns nu en tvåa på Skärlagsgatan 38D till dig. Lägenheten har en trevlig och kvadratsmart planlösning med generöst ljusinsläpp. Med snygg och modern inredning i gedigna material, harmoniska färgsättningar och utrustning av hög kvalitet . Det är ljust och fräscht, bara att flytta in. Förråd och P-plats finns även här. Plus i kanten är den trivsamma gården och det korta gångavstånd till Trosa torg och den charmiga småbåtshamnen. Med flera prisbelönta restauranger och butiker öppet året om. Bra kommunikationer till Södertälje, Nyköping och Stockholm finns också bara några meter ifrån lägenheten. Flera bra gym i området. Trosa kommun är också känd för sitt havsnära och natursköna läge. Gillar du cykel eller vandring har du både MTB-leder och Sörmlandsleden nära. Kanske du är golfare? då finns 2 fina banor i Trosa till hands. Här bor du helt enkelt väldigt bra. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Skärlagsparken 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling