Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Trångsund/Skogås/Länna

Tornslingan 31

Trångsund, Huddinge kommun

Visa på karta

2 100 000 kr

1 695 000 kr+24 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    60,5 m²
    Våning
    2 av 7, hiss finns
    Avgift
    4 599 kr/mån
    Driftkostnad
    7 800 kr/år

Förening
HSB BRF Trångsund i Trångsund
Pris/m²
34 711 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
*Accepterat pris!* I den mycket populära föreningen HSB Brf Trångsund saluförs nu denna fina lägenhet med två rum och kök. Lägenheten har totalrenoverats med bland annat nytt kök, ny el och nya ytskikt. Allt har gjorts med stor finess och nogrannhet vilket gör detta till den perfekta bostaden för dig som bara vill flytta in och njuta av ett toppmodernt boende. Lägenheten välkomnar in i en hall med plats för sittmöbel och förvaringsmöjligheter längs vägg. Från hallen nås sedan ett väl tilltaget vardagsrum där både soffgrupp, tv-hörna och annat möblemang ryms och det är härifrån som ni sedan kan ta steget ut på balkongen - En balkong som nyligen renoverats och byggts större i samband med föreningens fasadrenovering. I vardagsrummet ligger ett snyggt parkettgolv i fiskbensmönster och väggarna är vitmålade. Vidare erbjuds ett modernt kök med bra förvaring bakom vita skåpluckor ovan stänkskydd i exklusiv granitkeramik. Den maskinella utrustningen består av kyl/frys, ugn, induktionshäll, kolfilterfläkt samt integrerad diskmaskin. Intill köket ryms matbord för 4-6 personer. Sovrummet är väl tilltaget och rymmer dubbelsäng samt en platsbyggd garderobsvägg med mycket bra förvaring. Lägenhetens badrum renoverades i samband med stambytet som föreningen gjorde under 2010 och är helkaklat med golvvärme. Här finns wc, handfat, inglasad duschhörna och är förberett för tvättmaskin. Lägenheten har goda förvaringsmöjligheter i tillhörande källarförråd samt i matkällare. Brf Trångsund är en stabil och välskött HSB förening som genomfört många renoveringar. I föreningen finns tillgång till bastu, gym och festlokal. Bredbandsanslutning ingår i månadsavgiften 500/500 mbit fiber! Bra läge med gångavstånd till centrum, kommunikationer och förskola/skola. Närhet till fina badplatser och strövområden kring sjöarna Drevviken och Magelungen. Varmt välkomna på visning!