1/20

725 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
54 m²
Våning
1 av 3, hiss finns ej
Avgift
3 590 kr/mån
Driftkostnad
4 440 kr/år
Byggår
1956
Förening
BRF Boråsbostad nr 1
Energiklass
E
Pris/m²
13 426 kr/m²
Antal besök
240
Premium
Nu ges ett sällsynt tillfälle att förvärva en ljus och välplanerad gaveltvåa om 54 kvm med fönster i tre väderstreck. Här flödar ljuset in och skapar en härlig rymd i hela bostaden. Den smarta planlösningen ger dig ett hem med både funktion och möjligheter – perfekt för dig som vill sätta din egen prägel och skapa något riktigt personligt. Den inglasade balkongen har precis gjorts och är oanvänd - bli den första som får njuta av sommarens solstrålar!
Med en mycket låg månadsavgift om endast 3 590 kr är detta ett boende som sticker ut rejält på marknaden. Kombinationen av avgift, läge och potential gör detta till ett riktigt kap – ett sådant tillfälle som sällan dyker upp. Belägen i attraktiva Trandared med närhet till både grönområden och stadens puls. Här har du dessutom smidiga kommunikationer utanför dörren som tar dig dit du vill, när du vill.
Perfekt för förstagångsköparen, paret eller den som söker en smart investering.
Kontakta ansvarig mäklare redan idag för att anmäla ditt intresse.
Med vänliga hälsningar
Moa Hallabro
073-984 01 78