Logotyp av LF Fastighetsförmedling Upplands-Bro
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Upplands-Bro

Unnas väg 4

Trädgårdsstaden i Bro, Upplands-Bro kommun

Visa på karta

1 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 585 kr/mån
    Driftkostnad
    200 kr/år

Byggår
2024
Förening
Riksbyggen BRF Odlingslunden
Energiklass
C
Pris/m²
29 000 kr/m²
Balkong
Hiss
Nu ges möjlighet att flytta in i denna ljusa och välplanerade lägenhet där ingen tidigare har bott, dessutom till ett mycket fördelaktigt pris. Välkommen till Unnas Väg 4 i Bro – nära till landet och nära till stan. Bostaden om 55 kvm erbjuder en genomtänkt planlösning med ljusa, öppna ytor och en modern känsla rakt igenom. De vita väggarna och det eleganta parkettgolvet skapar en tidlös bas som passar alla inredningsstilar. Från vardagsrummet nås den härliga balkongen – perfekt för morgonkaffet eller en lugn stund i kvällssolen. Det helkaklade badrummet är utrustat med dusch samt egen tvättmaskin och torktumlare, vilket ger hög komfort och gör vardagen smidig. Till lägenheten hör även lägenhetsförråd. Här bor du på våning 2 av 4 i ett modernt hus med bekvämt läge samt ingång från loftgången. Föreningen är ny och stabil med moderna lösningar som bidrar till god driftsekonomi. Föreningen är ny och stabil med moderna lösningar som bidrar till god driftsekonomi. I månadsavgiften ingår grundutbud av tv samt internet via fiber. För den som har bil finns parkeringsplatser att hyra, även med möjlighet till laddning för elbil. Här bor du med ett attraktivt läge i Bro med närhet till både natur och service. På kort gångavstånd nås pendeltåget som smidigt tar dig in till Stockholm på ca 30 minuter. Det är heller inte långt till Bro Centrum med butiker, restauranger och skolor. På cykel- och bilavstånd finns Bro handel med flertalet större butiker med bl.a. RUSTA, Willys, Lidl, Jysk, Stadium Outlet. E18 för färd mot Stockholm, Arlanda och mot Enköping passerar genom kommunen.