Logotyp av SkandiaMäklarna Sjöbo
Logotyp av SkandiaMäklarna Sjöbo

Björkebogatan 8B

Tomelilla, Tomelilla kommun

Visa på karta

480 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    58,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 111 kr/mån
    Driftkostnad
    5 316 kr/år

Förening
HSB BRF Framtiden i Tomelilla
Energiklass
E
Pris/m²
8 205 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna trivsamma marklägenhet på omtyckta Björkebogatan i Tomelilla, ett bekvämt och lättskött boende med smart planlösning och härlig inglasad balkong som förlänger både bostaden och årstiderna. Här bor du i markplan med enkel access och ett lugnt läge som passar perfekt för såväl förstagångsköparen som den som söker ett smidigt och prisvärt boende. Bostaden erbjuder ett rymligt kök med plats för matbord och goda arbetsytor. Härifrån nås den inglasade balkongen som blir en naturlig förlängning av hemmet, perfekt för morgonkaffet, odlingar eller avkopplande kvällar från tidig vår till sen höst. Det luftiga allrummet ger plats för både soffgrupp och matsalsmöblemang, medan sovrummet erbjuder en rofylld och privat miljö med gott om plats för förvaring. Det helkaklade badrummet renoverades i samband med stambyte och är dessutom förberett för tvättmaskin. Lägenheten har genomgående en trivsam känsla med fina möjligheter att sätta sin egen prägel. Här bor du i en förening där större renoveringar redan är utförda, såsom fönsterbyte, fiberinstallation och stambyte. I månadsavgiften ingår värme, vatten, snabbt fiberbredband och TV, vilket ger ett bekvämt och ekonomiskt boende. Du kan även läsa mer om föreningen via bifogad länk: https://brf-framtiden-tomelilla.se/maklarinformation/ Ett hemtrevligt boende med markplansläge med närhet till Tomelillas service, butiker och kommunikationer. Välkommen att boka dig på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider