Logotyp av Widerlöv Nacka
Logotyp av Widerlöv Nacka

Tollareslingan 24

Tollare, Nacka kommun

Visa på karta

3 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54,5 m²
    Våning
    8 av 12, hiss finns
    Avgift
    4 139 kr/mån
    Driftkostnad
    6 600 kr/år

Byggår
2018
Förening
BRF Tollare Hamnplan
Energiklass
C
Pris/m²
60 459 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Varmt välkommen till denna fantastiskt fina 2:a i populära Tollare med en fantastisk utsikt! - Otrolig takhöjd - Takterrass i föreningen med bastu och relax - Övernattningslägenhet att hyra - Tvättstuga finns i föreningen När man kommer in i bostaden välkomnas man av den mycket trevliga hallen som erbjuder goda avhängningsmöjligheter samt förvaring i garderob. Vidare in i bostaden når man bostadens vardagsrum, detta är den perfekta samlingsplatsen för vänner och familj. Öppen och härlig yta som rymmer soffgrupp, tv-möblemang och matbord. Den inglasade balkongen i västerläge är generös med plats för ett bord med stolar och växter. Perfekt för avkoppling efter jobbet och trevliga middagar. Välutrustat kök med stilrena vita köksluckor och beslag i rostfritt. Bra förvaring och goda arbetsytor på den fina bänkskivan av grå laminat. Väl utrustat maskinellt som där utrustningen inkluderar: induktionshäll, ugn, en snygg integrerad köksfläkt, mikrovågsugn, kyl/frys, samt integrerad diskmaskin. Stort och stilrent badrum med grått klinkergolv och vitkaklade väggar. Badrummet är utrustat med wc, dusch, handfat, handdukstork, golvvärme samt tvättmaskin och torktumlare med praktisk bänk över samt skåp för förvaring. Genomgående golv av matt ekparkett och vitmålade tak och väggar. I hall och badrum ligger klinker. Till bostaden ingår ett förråd om ca 3-4 kvm
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Widerlöv Nacka

Räkna på ditt nya boende

BRF Tollare Hamnplan

Karta & restider