Logotyp av SkandiaMäklarna Hjo/Karlsborg/Skövde/Tibro/Tidaholm

Västra Långgatan 100A

Tibro kommun

Visa på karta

250 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    55 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 667 kr/mån
    Driftkostnad
    10 692 kr/år

Förening
Riksbyggen BRF Tibrohus nr 1
Energiklass
E
Pris/m²
4 545 kr/m²
Premium
Välkommen hem till denna charmiga och välskötta bostadsrätt om två rum och kök! Här bor du bekvämt med närhet till både natur och centrum. Bostaden erbjuder en ljus och luftig planlösning med bra ljusinsläpp. Du får ett trevligt vardagsrum som har direkt utgång till en rymlig balkong, perfekt för en drink och sköna sommarkvällar. Sovrummet är mysigt och rofyllt, med plats för dubbelsäng och förvaring. Köket är funktionellt med goda förvaringsmöjligheter och utrymme för matplats, vilket gör det både praktiskt och inbjudande. Här bor du med gångavstånd till allt Tibro har att erbjuda, butiker, caféer, skolor och kommunikationer, samtidigt som du har nära till grönområden, parkmiljö och härliga promenadstråk. Ett hem som passar både den som söker sitt första boende och den som vill bo lugnt och bekvämt med allt inom räckhåll. Varmt välkommen att anmäla intresse till ansvarig mäklare, Gustav Andersson!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Tibrohus nr 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling