Logotyp av LF Fastighetsförmedling Växjö
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Växjö

Trummenvägen 28

Teleborg, Växjö kommun

Visa på karta

1 550 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    46,4 m²
    Våning
    2 av 5, hiss finns
    Avgift
    2 867 kr/mån
    Driftkostnad
    7 404 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Agronomen 2
Pris/m²
33 405 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till ett modernt och bekvämt boende på Trummenvägen 28. Denna välplanerade tvåa om ca 46 kvadratmeter erbjuder en harmonisk tillvaro med öppet kök/vardagsrum, stort sovrum, helkaklat badrum och en stor balkong. Hiss precis utanför dörren ger enkel och bekväm åtkomst. Här bor du med busshållplatsen direkt utanför porten, vilket gör pendling praktisk. Med matbutik och apotek rakt över gatan har du allt du behöver inom räckhåll. Dessutom är närheten till universitetet en stor fördel för studenter. För den som uppskattar natur och fritid finns vackra promenadstråk runt Trummen och Växjösjön, perfekta för avkopplande stunder i det fria. Cykelavståndet till Växjö centrum gör att du enkelt kan njuta av stadens puls när du önskar. Kontakta ansvarig mäklare Mattias Stenby för mer information. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Agronomen 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling