Logotyp av LF Fastighetsförmedling Helsingborg
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Helsingborg

Troedsgatan 5

Tågaborg, Helsingborgs kommun

Visa på karta

2 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    68 m²
    Våning
    1 av 5, hiss finns
    Avgift
    4 851 kr/mån
    Driftkostnad
    5 400 kr/år

Byggår
2006
Förening
BRF Troed
Energiklass
C
Pris/m²
36 029 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Välplanerad 2:a i modern fastighet på populära Tågaborg med en egen uteplats i soligt läge. Bostaden erbjuder ett rofyllt sovrum samt ett helkaklat badrum utrustat med både tvättmaskin och torktumlare. Förvaring ordnas enkelt i den rymliga klädkammaren. Det ljusa och luftiga vardagsrummet bjuder på fint ljusinsläpp och rymmer både matplats och soffgrupp, perfekt för umgänge. Från vardagsrummet kommer du direkt ut på din privata uteplats som med sitt skyddade och soliga läge ger extra rum för avkoppling utomhus utan att behöva gå hemifrån. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en inbjudande atmosfär för både familj och vänner. För dina gäster finns tillgång till ett fräscht gästrum i huset. Du slipper bekymra dig om att leta parkering då en egen garageplats ingår i bostaden. Den välskötta innergården erbjuder planteringar, sittplatser och en mindre lekplats med sandlåda – en perfekt oas för både stora och små. Troedsgatan är en lugn och trafiksnål kvartersgata, vilket ger en skön avkoppling i vardagen. Samtidigt är du centralt belägen, med bara en kort promenad till både strand och city. En perfekt kombination av lugn och närhet till allt! Välkomna höra av dig för att boka visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Troed

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling