Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

Bergsgatan 79B

Sundsvall, Sundsvalls kommun

Visa på karta

695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 178 kr/mån
    Driftkostnad
    12 372 kr/år

Förening
HSB:s BRF Uven i Sundsvall
Energiklass
E
Pris/m²
12 752 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna välplanerade gavellägenhet om 54 kvadratmeter, belägen på Bergsgatan 79B i centrala Sundsvall. Lägenheten erbjuder två rum och kök och har fönster i 3 väderstreck som gör den ljus och trevlig. Från vardagsrummet finns utgången till en stor inglasad balkong i sydligt läge där du kan njuta av soliga dagar. Balkongen har mörka gardiner för att förhindra direkt insyn och har gott om plats för möbler. Denna lägenhet är perfekt för dig som söker ett hem med närhet till allt som Sundsvall har att erbjuda. Bostaden ligger i ett område med utmärkta kommunikationsmöjligheter, vilket gör det enkelt att ta sig runt i staden. Här bor du med gångavstånd till både kollektivtrafik, så som busshållsplatser och västra station där du kan hoppa på tåget mot Östersund, samtidigt som du kan promenera in mot stadens puls, vilket ger en bekväm vardag med smidiga resvägar. Föreningen är känd för sin stabila ekonomi, vilket ger dig trygghet och fördelar som medlem. Det är ett utmärkt tillfälle att investera i en lägenhet där både läget och föreningens ekonomi skapar en attraktiv boendemiljö. Med sin centrala placering och bekvämligheter erbjuder denna bostadsrätt på 1a våningen av 3 en möjlighet att bo både praktiskt och trivsamt. Låt denna rök och djurfria lägenhet bli ditt nya hem, där du kan njuta av allt som Sundsvall har att erbjuda. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB:s BRF Uven i Sundsvall

Karta & restider

Säljkollen