Logotyp av Norrlandsmäklarna
Logotyp av Norrlandsmäklarna

Harmonigatan 6B

Sundsvall - Skönsmon, Sundsvalls kommun

Visa på karta

695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    44 m²
    Våning
    3 av 3
    Avgift
    2 817 kr/mån
    Driftkostnad
    10 752 kr/år

Byggår
1959
Förening
BRF Östberga
Energiklass
D
Pris/m²
15 795 kr/m²
Balkong
Här finns möjlighet för Dig att köpa en ljus tvåa med insynsskyddat läge! Här möts du av en rymlig hall med plats för ytterkläder. Väl tilltaget vardagsrum där man har plats för både soffgrupp, matplats eller säng om så önskas. Från vardagsrummet finner du utgång till den inglasade balkongen med utsikt mot naturen. Den inglasade balkongen i västerläge kan man använda som ett extra rum stora delar av året. Kök utrustat med det man behöver för att laga en god måltid, angränsande till köket finns ett praktiskt rum där man kan ha matplats, kontor eller sovrum om det är vad Du känner för. Badrum med dusch och förberett för tvättmaskin. Tvättmaskin finns och kan vid intresse följa med bostaden. Här bor Ni högts upp i huset med insynsskyddat läge. Perfekt boende för den som vill bo i en plansmart tvåa i populärt område. Området är lugnt och trivsamt med grönskande omgivningar. I närområdet finns det mesta du behöver för en bekväm vardag, så som livsmedelsbutik, vårdcentral och pizzeria. Vill du in till city är det en 10 minuters bussresa och bussen stannar precis utanför. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Östberga

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling