Logotyp av Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Logotyp av Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

Sundbyvägen 34

Strängnäs kommun

Visa på karta

1 385 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    86,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns
    Avgift
    6 858 kr/mån
    Driftkostnad
    6 850 kr/år

Förening
BRF Sundby Park Nr 1, Strängnäs
Energiklass
F
Pris/m²
16 012 kr/m²
Premium
Hiss
Välkommen till denna härliga och stora vindslägenheten om hela 86,5 kvm! Ett hem med rymd, karaktär och många möjligheter! Bostaden erbjuder två rum och kök med en eventuell möjlighet till att skapa ett ytterligare sovrum och göra om den till en trivsam trea. Här möts du av fina ytskikt, ett fantastiskt ljusinsläpp från de vackra spröjsade fönstren och genomgående parkettgolv som skapar en varm och enhetlig känsla. Det smakfulla köket har gott om förvaringsutrymme och plats för matgrupp. Perfekt för sociala middagar och vardagsliv. Det helkaklade badrummet håller en tidlös stil och ger en fräsch helhetskänsla. Utöver bostaden disponerar de boende en gemensam grillplats med vacker utsikt över Mälaren, vilket skapar utmärkta förutsättningar för sociala sammankomster med familj och vänner. Föreningen tillhandahåller även en gemensam badbrygga med nära anslutningen till bostadsrättsföreningen samt ett större lusthus utrustat med infravärme ett stenkast bort, vilket kan bokas för privata tillställningar och nyttjas året om. För dig med el eller hybridbil finns laddstolpar installerade på samtliga parkeringsplatser, och till varje lägenhet ingår en egen parkeringsplats med laddbox. I närområdet finns både förskolor och skolor, vilket skapar en bekväm och praktisk vardag för barnfamiljer. Området har även goda bussförbindelser som gör pendlingen enkel och smidig. För den båtintresserade finns flera båtklubbar i närheten, vilket ger goda möjligheter till båtliv och vattennära aktiviteter. Strängnäs centrum nås enkelt till fots eller med cykel och erbjuder ett trivsamt utbud av butiker, caféer och restauranger. Detta är ett hem för dig som söker något unikt en charmig och stor vindsvåning med både karaktär och modern bekvämlighet, i ett lugnt och omtyckt område.