Logotyp av Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Logotyp av Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

Drottningholmsvägen 260

Stora Mossen, Stockholms kommun

Visa på karta

2 675 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 526 kr/mån

Byggår
1938
Förening
BRF Östanskog nr 34
Energiklass
F
Pris/m²
49 537 kr/m²
Premium
Balkong
- Optimal planlösning! - Närhet till affär och tunnelbana! - Lugnt läge med 3-glas fönster mot baksidan! - Gratis bastu och orangeri i föreningen! På Brommas solsida, i ett av de eftertraktade ”sockerbitshusen”, ligger denna klassiska och vackra gaveltvåa placerad långt in i huset. Helt insynsskyddad och med en solig balkong. Härliga öppna sällskapsytor, vacker fiskbensparkett och ett stort sovrum mot baksidan är bara några av bostadens fördelar. Bostaden har omsorgsfullt renoverats med många smarta och fina lösningar där orginalkänslan från byggåret får glänsa. Vackra bevarade originaldetaljer i kombination med varsamt renoverat kök gör detta boende till något utöver det vanliga. Socialt kök med plats för upp till 4-6 sittande som ligger med öppning mot vardagsrummet och en otroligt mysig balkong med utsikt mot grönskande allmäning. Ett mycket attraktivt boende i en välskött bostadsrättsförening och en representativ funkis-fastighet. I föreningen finns även ett nyuppsatt växthus i trädgården, en förrådsbyggnad för cykelparkering mm samt en bastu i husets källare! Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Östanskog nr 34

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling