Logotyp av Svenska Mäklarhuset Västerås
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Västerås

Stohagsvägen 39B

Stohagen, Västerås kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    51 m²
    Avgift
    4 417 kr/mån
    Driftkostnad
    6 500 kr/år

Byggår
1944
Förening
BRF Fregatten nr 1
Energiklass
E
Pris/m²
15 588 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till en ljus, rymlig och mycket trivsam gavellägenhet på attraktiva Stohagsvägen 39B-ett hem som erbjuder både komfort, stil och ett eftertraktat läge nära centrum. Redan vid första steget in möts du av ett generöst ljusinsläpp från flera väderstreck, vilket tillsammans med gavelläget skapar en luftig och harmonisk atmosfär. Lägenheten är belägen endast en halv trappa upp, perfekt för dig som söker ett lättillgängligt boende utan att kompromissa med avskildhet. Bostaden erbjuder en välplanerad layout med fina sällskapsytor. Det rymliga vardagsrummet blir hemmets naturliga mittpunkt, med gott om plats för både soffgrupp och socialt umgänge. Härifrån når du även den mysiga balkongen, en perfekt plats för lugna morgnar och avkopplande kvällar. Sovrummet är generöst tilltaget med plats för en stor säng och erbjuder bra förvaring via garderober. Delvis treglasfönster bidrar till en behaglig inomhusmiljö året om. Här bor du i ett lugnt och omtyckt område med närhet till centrum, service, kommunikationer och grönområden - ett boende som kombinerar det bästa av stadens bekvämligheter och ett rofyllt läge. Detta är en bostad att trivas i från första stund - varmt välkommen att upptäcka ditt nya hem!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarföretag

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Fregatten nr 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling