Logotyp av HusmanHagberg Västerås
Logotyp av HusmanHagberg Västerås

Stohagsvägen 27B

Stohagen, Västerås kommun

Visa på karta

895 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 101 kr/mån
    Driftkostnad
    8 508 kr/år

Byggår
1944
Förening
BRF Stensborg
Energiklass
E
Pris/m²
15 702 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna trivsamma tvåa om 57 kvm. Här bor du med en härlig balkong i soligt sydvästläge där eftermiddags- och kvällssolen blir en naturlig förlängning av bostaden. En perfekt plats för lugna morgnar, avkopplande stunder efter jobbet eller middagar i kvällssolen under sommarhalvåret. Bostaden är belägen i en välskött och stabil förening med låg skuldsättning, vilket ger ett tryggt och långsiktigt boende. Läget på Stohagen erbjuder det bästa av två världar - närhet till både stad och natur. På kort promenadavstånd når du Mälaren och populära Lögarängen med strand, friluftsbad och lekpark. Längs vattnet promenerar du vidare till uppskattade restauranger som K9, Mälarkrogen och Pråmen - perfekta platser inför sommarkvällarna vid Mälarens glittrande vatten. Med promenadavstånd till city och goda bussförbindelser längs Köpingsvägen bor du här med ett bekvämt läge oavsett om du promenerar, cyklar eller pendlar. Ett hem för dig som vill bo nära vatten, natur och stad, med solen på balkongen och vardagen inom räckhåll. Varmt välkommen att kontakta mäklaren för mer information.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Stensborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling