Logotyp av Notar Mäklare Järfälla
Logotyp av Notar Mäklare Järfälla

Kabelverksgatan 47

Stockholms kommun

Visa på karta

3 240 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    46 m²
    Avgift
    3 629 kr/mån

Förening
BRF Älvsjö Entré
Pris/m²
70 435 kr/m²
Balkong
Hiss
Välkommen till en modern och välplanerad tvårummare i den framväxande stadsdelen Älvsjöstaden! Här erbjuds ett kvalitativt boende i en nyproducerad fastighet, med genomtänkta materialval och smart planlösning. Lägenheten om ca 46 kvm har ett öppet samband mellan kök och vardagsrum, vilket skapar en luftig och social atmosfär. Från vardagsrummet når du balkongen, där du kan njuta av lugnet och utsikten. Bostaden har ett socialt vardagsrum med stora fönster som ger ett härligt ljusinsläpp. Köket är smakfullt inrett med moderna vitvaror och gott om förvaring. Sovrummet är rofyllt beläget och rymmer både dubbelsäng och klädkammare som slukar förvaring. Brf Älvsjö Entré är en del av ett modernt bostadsområde där närservice, grönområden och kommunikationer finns inom bekvämt räckhåll. Inom gångavstånd finns butiker, caféer och restauranger, och den nyanlagda huvudgatan leder vidare mot skolan, fotbollsplanen och Solbergaskogen. För den som pendlar är kommunikationerna utmärkta – med både buss och pendeltåg tar du dig smidigt till Stockholm city. Preliminärt tillträde i juni 2025 – en chans att bli först att bo i en helt ny bostad! Ett perfekt hem för dig som söker ett nytt, bekvämt boende i en expansiv stadsdel! Varmt välkomna att höra aver till ansvarig mäklare Günay Coksürer på 070-899 79 98!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Notar Mäklare Järfälla
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Räkna på ditt nya boende