Logotyp av Mäklarhuset Karlshamn
Logotyp av Mäklarhuset Karlshamn

Stenhagsvägen 12

Stenhagen, Karlshamns kommun

Visa på karta

775 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    68 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    5 005 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Byggår
1967
Energiklass
E
Pris/m²
11 397 kr/m²
2:a på Stenhagen med inglasad balkong i västerläge (markis). Vitt kök med matplats för fyra personer samt helkaklat badrum med förberett för tvättmaskin. Vardagsrum med parkettgolv samt utgång till inglasad balkong. Rymligt sovrum med laminatgolv. I samma byggnad finns tillgång till tillhörande matkällare och källarförråd. Inflyttningsklar lägenhet på våning 3/3. Månadsavgift 5 005 kr (värme, vatten, tv-kanaler, bredband, bostadsrättstillägg och balkongtillägg) HSB Brf Stenhagen är en välskött bostadsrättsförening där löpande förbättringar har utförts bl.a. stambyte, takomläggning, inglasning av balkong, fiberindragning mm. På området finns tillgång till bl.a. fria parkeringsplatser, lekplats, kolonilotter mm. Gemensam tvättstuga i angränsande byggnad. En förening som erbjuder det lilla extra för att du som boende ska trivas. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Föreningen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling