Logotyp av HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga
Logotyp av HusmanHagberg Vällingby/Hässelby/Spånga

Sundbyvägen 70

Spånga Sundby, Stockholms kommun

Visa på karta

1 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    48,5 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 150 kr/mån
    Driftkostnad
    7 284 kr/år

Byggår
1946
Förening
BRF Helgonbilden 7
Energiklass
E
Pris/m²
30 825 kr/m²
Premium
Välkommen till denna ljusa och välplanerade tvåa om 48,5 m² på populära Sundbyvägen 70! Här möts du av en harmonisk kombination av charm från 40-talet och moderna inslag som gör bostaden både trivsam och funktionell. Lägenheten ligger på andra våningen och bjuder på ett härligt ljusinsläpp genom stora fönsterpartier. - Eldstad i lägenheten - Högst upp i huset - Belägen i ett lugnt och mysigt villaområde - Närhet till kommunikationer Det rymliga vardagsrummet erbjuder gott om plats för både soffgrupp och matplats, perfekt för både vardag och umgänge. Köket är hemtrevligt och praktiskt utformat med goda förvaringsmöjligheter. Sovrummet rymmer dubbelsäng och kan erbjuda generös garderobsförvaring. Brf:en har en härlig gemenskap och fina grönytor runt huset. Här bor du lugnt och tryggt med närhet till service, natur och goda kommunikationer till centrala Stockholm. Detta är ett hem för dig som söker något med själ, trivsel och närhet till allt du behöver – varmt välkommen hem! ??
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Helgonbilden 7

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling