Logotyp av Hemverket AB
Logotyp av Hemverket AB

Hemmansvägen 40 A

Sörby, Örebro kommun

Visa på karta

1 685 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    51 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    3 613 kr/mån
    Driftkostnad
    6 360 kr/år

Byggår
2023
Förening
BRF Ylle 1
Energiklass
C
Pris/m²
33 039 kr/m²
Balkong
Hiss
Välkommen till en trivsam och välplanerad tvåa på Hemmansvägen i Örebro. Här bor du bekvämt i en bostad med genomtänkt planlösning, generöst ljusinsläpp och lättmöblerade ytor. Kök och vardagsrum ligger i fin anslutning till varandra och bildar en social del av bostaden med plats för både matbord och soffgrupp. Härifrån nås även balkongen som blir en naturlig plats för morgonkaffet eller en stunds avkoppling. Sovrummet är lugnt och rofyllt med plats för säng samt goda förvaringsmöjligheter i garderob, vilket bidrar till en harmonisk känsla i hemmet. Badrummet är fräscht och funktionellt utformat i en stilren och modern känsla. På Hemmansvägen bor du med ett bekvämt läge nära service, grönområden och goda kommunikationer. Med cykel tar du dig smidigt in till centrala Örebro, samtidigt som du har närhet till både natur och rekreation. Ett perfekt boende för förstagångsköparen, studenten eller för dig som söker ett smidigt och lättskött hem. Varmt välkommen att boka en visning och uppleva denna trivsamma bostad på plats! För frågor eller bokning av visning, kontakta säljaren på 070-768 70 92
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Ylle 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling