Logotyp av Fastighetsbyrån Uddevalla
Logotyp av Fastighetsbyrån Uddevalla

Fritjof Nansens Väg 7

Sommarhemmet, Uddevalla kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    53 m²
    Våning
    3 av 7, hiss finns
    Avgift
    4 671 kr/mån
    Driftkostnad
    5 166 kr/år

Förening
Riksbyggen BRF Uddevallahus nr 8
Energiklass
E
Pris/m²
15 000 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkomna till Fritjof Nansens väg och denna tvårummare i hus med hiss! Här erbjuds en bostad med kök och matplats, hall, helkaklat badrum med golvvärme, rymligt vardagsrum samt ett rymligt sovrum med bra förvaring och med utgång till inglasad balkong! På föreningens nybyggda parkeringsdäck finns parkeringsplatser, ute eller under tak samt elbilsplatser, att tillgå (separat kö). Övernattningslägenhet finns. Uthyrning sker via medlemmen till ett pris av 400 kr/natt. - Förråd och matkällare - Tvättstuga i källarplan - Fönster i två väderstreck - Helkaklat badrum med golvvärme - Inglasad balkong - Stabil och välskött brf - Bredband om 250 mbit/s ingår i avgiften - Gym finns att tillgå kostnadsfritt för föreningens medlemmar Bostaden är belägen i ett tryggt och omtyckt område med närhet till fina grönområden, Emaus lantgård, Skeppsviken, strandpromenaden och Gustafsberg, allt inom kort promenadavstånd. Här finns även närhet till grundskola och fritids på Sommarhemsskolan. Stadsbuss till centrum går strax utanför lägenheten. Varmt välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Uddevallahus nr 8

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling