Logotyp av Widerlöv Solna-Sundbyberg
Logotyp av Widerlöv Solna-Sundbyberg

Hovslagarevägen 19

Sollentuna - Edsängen, Sollentuna kommun

Visa på karta

2 550 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    54 m²
    Våning
    1 av 6, hiss finns
    Avgift
    3 985 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Dagsmejan
Energiklass
C
Pris/m²
47 222 kr/m²
Balkong
Hiss
Välkommen till Hovslagarevägen 19 – en välplanerad och trivsam bostad om 54 kvm med härlig balkong! Här möts du av ett ljust och inbjudande hem där varje kvadratmeter är smart utnyttjad. Den öppna och luftiga planlösningen skapar en naturlig rymd, samtidigt som de stora fönsterpartierna släpper in rikligt med ljus och ger en varm, hemtrevlig känsla. Vardagsrummet erbjuder gott om plats för både soffgrupp och matplats – en perfekt yta för såväl avkoppling som sociala tillställningar. Från rummet nås bostadens balkong, som blir en naturlig förlängning av hemmet under årets varmare månader. Här kan du njuta av morgonkaffet, odla i krukor eller koppla av i solen. Köket är funktionellt och stilrent med bra arbetsytor och förvaring, vilket gör matlagningen både smidig och inspirerande. Sovrummet är rofyllt med plats för dubbelsäng och förvaring, och erbjuder en lugn oas för vila. Detta är ett perfekt boende för dig som söker något lättskött och bekvämt – oavsett om du är förstagångsköpare, pendlar eller vill bo med närhet till både natur och stadens puls. Ett hem att trivas i från första stund – varmt välkommen!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Dagsmejan

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling