Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Termikgatan 27B

Södra Ladugårdsängen, Örebro kommun

Visa på karta

1 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    50,7 m²
    Våning
    3 av 5, hiss finns
    Avgift
    5 154 kr/mån
    Driftkostnad
    10 120 kr/år

Byggår
2018
Förening
BRF Gripen 2 i Örebro
Energiklass
C
Pris/m²
28 600 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till Termikgatan 27B – ett trivsamt boende i hjärtat av Södra Ladugårdsängen! Här erbjuds en välplanerad tvåa med kök där varje kvadratmeter är smart utnyttjad. Den generösa balkongen vetter mot den lugna innergården med pool och blir snabbt en favoritplats under soliga dagar. Det stilrena badrummet är modernt inrett och utrustat med egen tvättdel – perfekt för en smidig vardag. Lägenheten har ett separat sovrum, ett ljust vardagsrum och ett funktionellt kök – en bostad som passar både singelhushållet och det unga paret. Brf:en erbjuder dessutom det lilla extra! Här finns en gemensam pool med tillhörande bastu som alla medlemmar har tillgång till – en riktig vardagslyx. För odlingsintresserade finns både växthus och pallkragar att nyttja. Södra Ladugårdsängen är ett lugnt och omtyckt område med utmärkt läge. Här bor du nära naturen men har ändå cykelavstånd till citypulsen, Örebro universitet och ICA Maxi. På bekvämt gångavstånd hittar du även Gustavsviksbadet med gym och äventyrsbad, Örebro City Golf & Country Club samt padel- och tennishallar. För dig som pendlar finns smidig tillgång till motorvägen.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Gripen 2 i Örebro

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling