Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Termikgatan 27A

Södra Ladugårdsängen, Örebro kommun

Visa på karta

1 550 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    50,7 m²
    Våning
    4 av 5, hiss finns
    Avgift
    5 154 kr/mån
    Driftkostnad
    6 660 kr/år

Byggår
2018
Förening
BRF Gripen 2 i Örebro
Energiklass
C
Pris/m²
30 572 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Kontakta mäklare för visningsbokning! Välkommen till Termikgatan 27A i Södra Ladugårdsängen - en trevlig lägenhet om 2 rum och kök! Den generösa balkongen i är den perfekta platsen för att njuta av soliga dagar med utsikt över innergården. Det moderna badrummet är stilrent inrett och har allt du behöver för en bekväm vardag med egen tvättavdelning. Lägenheten är välplanerad med sovrum, kök och vardagsrum. Föreningen har en gemensam pool med bastu som får brukas av alla boende i föreningen. Det finns även tillgång till både växthus och pallkragar för den med gröna fingrar. Södra Ladugårdsängen är ett lugnt och trevligt område med närhet till det mesta. Optimalt för dig som uppskattar närheten till Örebro City men ändå vill bo med närhet till natur. Närhet till både Örebro Universitet och ICA Maxi med kort cykelavstånd och du tar dig enkelt ut på motorvägen. Från bostaden har du gångavstånd till Örebro City Golf & Country Club, Gustavsviksbadet med gym och äventyrsbad och padel, tennis-/badmintonhall ligger alldeles i närheten - du har allt du behöver inom bekvämt räckhåll!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Gripen 2 i Örebro

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling