Logotyp av Trygg Mäklarhus
Logotyp av Trygg Mäklarhus

Termikgatan 21A

Södra Ladugårdsängen, Örebro kommun

Visa på karta

1 550 000 kr

1 650 000 kr-6 %

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    57,5 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns
    Avgift
    5 846 kr/mån
    Driftkostnad
    4 700 kr/år

Byggår
2016
Förening
BRF Gripen 2 i Örebro
Energiklass
C
Pris/m²
26 957 kr/m²
Balkong
Hiss
VARMT VÄLKOMNA ATT BOKA TID FÖR VISNING - 0735-264992 - HÄRLIGT GEMENSAMT POOLOMRÅDE FÖR AVKOPPLING OCH BAD - BALKONG MED FIN VY MOT FÖRENINGENS LUGNA POOLOMRÅDE - BALKONGEN BLIR EN NATURLIG FÖRLÄNGNING AV SÄLLSKAPSRUMMEN - VARDAGSRUM MED RIKLIGT LJUSINSLÄPP OCH DIREKTUTGÅNG TILL BALKONG - GRÖN INNERGÅRD MED POOL, BASTU, VÄXTHUS, ODLINGSLOTTER OCH SOCIALA YTOR - VEDUMKÖK MED MODERN UTRUSTNING - GÅNGAVSTÅND TILL TRÄNINGSANLÄGGNING, LIVSMEDELSBUTIK OCH TREVLIGA RESTAURANGER Välkommen till ett underbart boende – här får du utsikt över föreningens gemensamma pool och en balkong i perfekt läge mot det rogivande poolområdet. Balkongen blir en självklar förlängning av vardagsrum och kök, och skapar en härlig plats för både vila och umgänge. Vardagsrummet har ett generöst ljusinsläpp och direkt utgång till balkongen, vilket bidrar till en öppen och trivsam atmosfär. Den lummiga innergården erbjuder något alldeles extra med pool, bastu, växthus, odlingsmöjligheter och gemensamhetsytor som bjuder in till både aktivitet och samvaro. Köket från Vedum är fullt utrustat och ger goda förutsättningar för dig som gillar att laga mat. Läget är dessutom riktigt bekvämt – du har kort promenadavstånd till både gym, livsmedelsbutik och flera trevliga restauranger.