Logotyp av Peab Bostad AB
Logotyp av Peab Bostad AB

Fältspatsgatan 7

Södra Änggården, Göteborgs kommun

Visa på karta

2 775 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    51 m²
    Våning
    3 av 8, hiss finns
    Avgift
    3 640 kr/mån

Pris/m²
54 412 kr/m²
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Denna välplanerade genomgångstvåa på 51 kvm erbjuder ett rymligt och ljust boende med både balkong och en inbjudande entrébalkong. Lägenheten har en smart layout där kök och vardagsrum på 23 kvm är integrerade, vilket skapar en stor och öppen yta för både matlagning och socialt umgänge. Från vardagsrummet når du en mysig balkong på 4 kvm, perfekt för att njuta av morgonkaffet eller en kvällsmåltid utomhus. Sovrummet om 11 kvm är lugnt beläget och erbjuder gott om förvaring med flera garderober. Det moderna badrummet på 6 kvm är fullt utrustat med dusch och kombimaskin, vilket gör vardagen smidig och bekväm. Lägenheten har även en inbjudande entrébalkong som ger en välkomnande känsla när du kommer hem. Detta boende är perfekt för dig som söker ett modernt och funktionellt hem.
Läs mer om bostaden
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Bostadsprojekt

Guldhemmet 2025

Visningstider

Upptäck projektet

Räkna på ditt nya boende

Föreningen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling