Logotyp av Fastighetsbyrån Södertälje
Logotyp av Fastighetsbyrån Södertälje

Hertig Carls väg 25B

Södertälje kommun

Visa på karta

1 249 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    47,5 m²
    Våning
    1, hiss finns ej
    Avgift
    4 506 kr/mån

Byggår
1944
Förening
HSB BRF Snipan i Södertälje
Energiklass
E
Pris/m²
26 295 kr/m²
Plus
På Hertig Carls väg 45B finner vi denna tvårumslägenhet på 47,5 kvm, endast en halv trapp upp. Bostaden är ljus och luftig med neutral färgsättning och ett härligt ljusinsläpp från två väderstreck. Ett bekvämt boende med närhet till pendeltåg som tar dig till Stockholm C på endast 35 min, i en stabil förening ger trygghet. I närområdet finns träningsanläggning, padelhall och fina promenadstråk. Det är ca 2,3 km till Södertälje centrum och 3,6 mil till Stockholm C.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Snipan i Södertälje

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling