Logotyp av HusmanHagberg Norrköping
Logotyp av HusmanHagberg Norrköping

Albrektsvägen 96

Söder, Norrköpings kommun

Visa på karta

995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    33 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    2 358 kr/mån
    Driftkostnad
    1 200 kr/år

Byggår
1939
Förening
BRF Hällristningen
Energiklass
E
Pris/m²
30 152 kr/m²
Premium
Välkommen till denna ljusa tvåa om 33 kvm, belägen i den eftertraktade stadsdelen Söderstaden i Norrköping. Här bor du med närhet till både stadspuls och natursköna omgivningar. Bostaden har ett fräscht kök, ett kaklat badrum och genomgående golv som ger en enhetlig känsla. Sovrummet har plats för en dubbelsäng och praktiska, inbyggda sängbord – en perfekt kombination av komfort och funktion. Bostadsrättsföreningen Hällristningen har en mycket god ekonomi och är välskött, vilket ger en trygg boendemiljö för sina medlemmar. I husets källare finns flera bekvämligheter såsom bastu, träningslokal och en samlingslokal – perfekta för avkoppling eller sociala aktiviteter. Den lummiga innergården är en riktig oas. Här finns uteplatser med möjlighet till grillning, en välskött gräsmatta för soliga dagar och en rik blomsterprakt som gör området extra trivsamt. Kort sagt, en av de trevligaste trädgårdarna i området! Söderstaden erbjuder det bästa av två världar – närhet till Norrköping centrum med shopping, restauranger och nöjesliv, samt Vrinneviskogens grönområden för promenader och naturupplevelser. Dessutom finns matbutiker, campus och goda kommunikationer på bekvämt avstånd. Förråd finns till varje lägenhet, i källaren och på vinden. Välkommen att uppleva denna pärla på plats!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Hällristningen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling