Logotyp av 3etage Fastighetsmäklare
Logotyp av 3etage Fastighetsmäklare

Södra Tvärgatan 4

Söder, Helsingborgs kommun

Visa på karta

750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    63,5 m²
    Våning
    3, hiss finns ej
    Avgift
    4 221 kr/mån
    Driftkostnad
    8 976 kr/år

Byggår
1920
Förening
HSB BRF Gustav Adolf i Helsingborg
Energiklass
E
Pris/m²
11 811 kr/m²
Premium
Ett boende med både karaktär och trygghet i en stabil HSB-förening med låg belåning! Lägenheten charmig och tilltalande på många sätt! Den är belägen på tredje våningen och bjuder på ett fantastiskt ljusinsläpp! Den välkomnande, rymliga hallen erbjuder gott om förvaring och leder dig vidare in i det generösa vardagsrummet. Här finns gott om plats för både avkoppling och umgänge. I fil ligger det rofyllda mysiga sovrummet som även erbjuder två praktiska klädkammare. Köket är stort och välplanerat med plats för ett rejält matbord, vilket gör det till en naturlig samlingspunkt för både vardag och fest. Badrummet är stilrent och utrustat med dusch. I området har du närhet till all tänkbar service såväl matbutiker, blomsteraffärer, restauranger, bibliotek, frisörsalonger etc. Om man känner för en lugn stund i solen har föreningens medlemmar tillgång till en underbart lummig innergård som stänger ute citypulsen. Snabb inflytt går bra enligt säljaren. Varmt välkomna att kontakt Jennie Lind för mer information!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Gustav Adolf i Helsingborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling