Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Åmål
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Åmål

Grindhöjdsvägen 6D

Söder, Åmåls kommun

Visa på karta

175 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    55,8 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    4 554 kr/mån
    Driftkostnad
    4 560 kr/år

Byggår
1961
Förening
Riksbyggen BRF Landsherrängen Nr 2
Energiklass
D
Pris/m²
3 136 kr/m²
I södra delen utav Åmål i populära och stabila bostadsrättsföreningen Landsherrängen 2 finns nu denna lägenhet till försäljning. Fördelad på två rum och kök på 55,8 kvm. Kök ifrån 2019. Vardagsrum med utgång till balkong i österläge. Rymligt sovrum med garderober. I närheten utav lägenheten finns busshållplats. Fiber är anslutet till lägenheten. Här bor man nära till fina strövområden vid Örnässkogen och bara en kort väg ifrån lägenheten finns småbåtshamn som leder ut till Vänern.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Landsherrängen Nr 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling