Logotyp av Fastighetsbyrån Norrköping
Logotyp av Fastighetsbyrån Norrköping

Rambogatan 229

Smedby / Rambodal, Norrköpings kommun

Visa på karta

1 780 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    76,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    3 886 kr/mån
    Driftkostnad
    20 460 kr/år

Byggår
1987
Förening
Riksbyggen BRF Norrköpingshus nr 31
Energiklass
E
Pris/m²
23 268 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna välplanerade 2,5:a om 76,5 kvm med öppen planlösning och fina, renoverade ytskikt. Här bor du med ett fritt och trivsamt läge samt fönster i två väderstreck som ger ett härligt ljusinsläpp och en luftig känsla genom hela bostaden. Redan i den rymliga hallen möts du av goda förvaringsmöjligheter i form av 4 garderober samt klädkammare/extrarum – perfekt som hemmakontor eller extra förvaring. Renoverat duschrum/wc med tvättdel med förvaring och golvvärme. Köket erbjuder generös arbetsyta, gott om förvaring och plats för matgrupp. Det rymliga vardagsrummet bjuder in till sociala sammanhang och härifrån nås den trevliga balkongen där du kan njuta av morgon-/förmiddagssolen. Här bor du i ett lugnt och barnvänligt område med gångavstånd till busshållplats, matbutik, skola och förskolor. Dessutom erbjuds närhet till naturen med fina promenadstråk och elljusspår. Stabil Riksbyggenförening med goda gemensamhetsutrymmen såsom bastu med relax, tvättstuga och samlingslokal för medlemmarna. Varmt välkommen att anmäla ditt intresse!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Norrköpingshus nr 31

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling