Logotyp av Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Logotyp av Mäklarhuset Strömstad, Tanum

Norra Kyrkogatan 13 D

Slotteberget, Strömstads kommun

Visa på karta

1 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    53,5 m²
    Våning
    1 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    5 654 kr/mån
    Driftkostnad
    13 548 kr/år

Förening
Riksbyggen BRF Slotteberget
Energiklass
D
Pris/m²
27 103 kr/m²
I centrala Strömstad erbjuds nu en välplanerad bostadsrätt om två rum och kök med ett attraktivt gavelläge. Bostaden disponeras med en rymlig hall med goda förvaringsmöjligheter i garderober. Köket är ljust inrett med vita skåpluckor, bänkskiva i trä och kakel samt erbjuder plats för matgrupp. Här finns vitvaror som inbyggd diskmaskin, ugn, spis och kombinerad kyl och frys. Vardagsrummet är lättmöblerat och tack vare gavelläget finns ett extra fönster som ger generöst med ljusinsläpp och utsikt över Strömsvattnet. Härifrån nås även balkongen som ger möjlighet till utevistelse under sommarhalvåret. Sovrummet är väl tilltaget i storlek, utrustat med garderober och har även det utsikt över vattnet. Det helkaklade badrummet är utrustat med golvvärme, hörndusch i glas, wc, handfat och tvättmaskin. Här bor du med direkt närhet till Strömstads stadskärna med dess utbud av restauranger, service och kommunikationer, samt fina promenadstråk, grönområden och havsnära miljöer. Välkommen att boka visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Slotteberget

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling