Logotyp av Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Logotyp av Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

Ekholmsvägen 305

Skärholmen, Stockholms kommun

Visa på karta

1 995 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    63 m²
    Våning
    0 av 4, hiss finns
    Avgift
    4 965 kr/mån
    Driftkostnad
    477 kr/år

Byggår
2015
Förening
BRF Sjöblick 2
Energiklass
C
Pris/m²
31 667 kr/m²
Plus
Hiss
Välkommen till denna imponerande lägenhet på 63 kvm, belägen på Ekholmsvägen 305. Här möts du av ett stilfullt boende med exklusiva materialval och noggrant utvalda vitvaror av högsta kvalitet. Denna lägenhet erbjuder ett förstklassigt boende på en av Skärholmens mest eftertraktade adresser, i en förening med en stark gemenskap och välskötta faciliteter. Lägenheten har en modern och öppen planlösning som skapar en luftig känsla mellan vardagsrum och kök, vilket ger ett härligt flöde i bostaden. Köket är elegant och funktionellt, utrustat med toppmoderna vitvaror som underlättar både vardagsmatlagning och festmåltider. Badrummet är smakfullt inrett med stiliga detaljer och hög standard. Den franska balkongen ger ett extra lyft till bostadens charm och ger möjlighet att njuta av den friska luften. De stora fönstren bidrar till ett generöst ljusinsläpp och skapar en ljus och välkomnande atmosfär i hela lägenheten. Fastigheten är byggd med ett stort fokus på design och funktion, och erbjuder flera bekvämligheter som garage, källarförråd, vagnförråd och cykelrum. Tvättstuga finns i det intilliggande huset, vilket ger extra bekvämlighet för dig som boende. Detta är en bostad som verkligen lever upp till förväntningarna och erbjuder allt du kan önska dig i form av stil, funktionalitet och komfort. Området kring Ekholmsvägen 305 är både lugnt och naturskönt, samtidigt som du har alla bekvämligheter på nära avstånd. Du har kort gångavstånd till Skärholmens Centrum med ett brett utbud av shopping, restauranger och service. Här finns även bra kommunikationer med tunnelbana och bussar. För den som uppskattar grönområden och friluftsliv ligger stora skogsområden i närheten, och den natursköna Mälaren ger möjlighet till härliga promenader och avkoppling vid vattnet. Ett perfekt läge för den som vill ha det bästa av både stadens puls och naturens ro. Kontakta ansvarig mäklare för med information! Seif Rashid 073-941 73 66