Logotyp av Fastighetsbyrån Skara
Logotyp av Fastighetsbyrån Skara

Djurgårdsvägen 13F

Skara Tätort, Skara kommun

Visa på karta

450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    59 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 208 kr/mån
    Driftkostnad
    3 401 kr/år

Byggår
1957
Förening
HSB BRF Bågen i Skara
Energiklass
E
Pris/m²
7 627 kr/m²
Välkomna till denna fina bostadsrätt belägen på första våning i Brf Bågen. Här erbjuds ett boende i hög standard med genomgående fräscha och uppdaterade ytskikt med enhetligt parkettgolv genom hela lägenheten. Vi finner bland annat kök och badrum i nyare standard, luftigt vardagsrum med utgång till balkong samt ett rymligt sovrum. Med närhet till centrums serviceutbud och kommunikationer lämpar sig denna lägenhet både till yngre och äldre som önskar ha närhet till det mesta. Flertalet gemensamhetsytor finns att ta del av i föreningen bland annat en välskött innergård med uteplats, lekplats samt övernattningslägenhet. Varmt välkomna att anmäla intresse redan nu!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Bågen i Skara

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling