Logotyp av Bjurfors Linköping
Logotyp av Bjurfors Linköping

Storgården 37

Skäggetorp, Linköpings kommun

Visa på karta

1 120 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    62 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 820 kr/mån
    Driftkostnad
    3 600 kr/år

Byggår
1966
Förening
HSB BRF Gasellen i Linköping
Energiklass
E
Pris/m²
18 065 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till Storgården 37! På andra våningen i fastigheten på Storgården 37 presenteras en tvåa, smakfullt inredd med högkvalitativa materialval. Bostaden är i mycket gott skick och har en välplanerad boyta med sociala ytor i öppen planlösning. Bostaden har genomgående ljusa väggar, vilket gör det enkelt att sätta egen prägel. Den sobra designen kompletteras med golv i laminat respektive klinker. Köket och vardagsrummet förenas i en öppen planlösning, vilket bidrar till en ökad trivselkänsla. Bostaden har ett helkaklat badrum med tvättsektion, vilket resulterar i hög vardagskomfort. Till bostaden hör ett källarförråd. HSB Brf Gasellen är en stabil och välskött förening med mycket god ekonomi, stort utbud av gemensamma aktiviteter och ständigt fokus på förbättringsåtgärder. Föreningen tillhandahåller bland annat tvättstuga, övernattningslägenhet, bastu, välutrustat gym, garage och hobbyrum.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Gasellen i Linköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling